Strona główna Informacje prawne Licencja na pośrednictwo przy przewozie osób – co jeszcze zakłada projekt nowelizacji...

Licencja na pośrednictwo przy przewozie osób – co jeszcze zakłada projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym?

222
PODZIEL SIĘ

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa skierowało wniosek o włączenie do Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów projektu ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw.

Propozycja nowelizacja ustawy o transporcie drogowym zakłada wprowadzenie definicji pośrednictwa przy przewozie osób oraz ustanowienie licencji na pośrednictwo przy przewozie osób. Zmiany mają na celu stworzenie jednakowych warunków prawnych dla podmiotów prowadzących działalność w zakresie pośrednictwa przy przewozie osób oraz zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów. Wśród proponowanych zmian znalazł się ponadto obowiązek zlecania przewozów przez pośrednika podmiotowi posiadającemu odpowiednią licencję oraz prowadzenie i przechowywanie rejestru zleceń w zakresie przewozu osób.

CHCESZ-WIEDZIEĆ-WIĘCEJ-ZADZWOŃ-NASZ-EKSPERT-CZEKA-POD-NR-TEL.-12-637-24-57-1-300x176 Licencja na pośrednictwo przy przewozie osób - co jeszcze zakłada projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here