Strona główna Aktualności Dnia Dzięki tym informacjom unikniesz odpowiedzialności za naruszenia czasu pracy kierowcy

Dzięki tym informacjom unikniesz odpowiedzialności za naruszenia czasu pracy kierowcy

147
PODZIEL SIĘ

Często słyszy się głosy niezadowolenia względem sztywnych uregulowań niepozwalających elastycznie zarządzać czasem pracy kierowców.

Tymczasem niewiele osób branży TSL wie, iż istnieje aż 7 uregulowań oraz oficjalnych Wytycznych pozwalających jeździć oraz odpoczywać w sposób elastyczny.

W pierwszej części audiobooka „Legalne sposoby uniknięcia odpowiedzialności, za naruszenia czasu jazdy i okresów prowadzenia pojazdów, przez kierowców zawodowych” Mariusz Miąsko (prawnik specjalizujący się od 14 lat w prawie transportowym), wylicza dokładnie siedem unormowań i wytycznych Komisji Europejskiej zwalniających kierowców oraz przedsiębiorstwa transportowe, a także posiadaczy CKZ, z odpowiedzialności za naruszenia okresów prowadzenia, przerw i odpoczynków.

Tak duża ilość uregulowań zwalniających z odpowiedzialności za naruszenia norm temporalnych może być dużym zaskoczeniem dla większości kierowców i innych przedstawicieli branży TSL. Powszechnie znany jest głównie art. 12 rozporządzenia 561/2006 WE. Mało kto wie, iż jest jeszcze 6 innych uregulowań i wytycznych pozwalających w różnych przypadkach (np.: podczas załadunku/rozładunku pojazdu), zwolnić z odpowiedzialności za przerwanie odpoczynku lub przerwy.

Niewielu także właścicieli/prezesów firm transportowych i logistycznych wie, że przedsiębiorstwo transportowe oraz centrum logistyczne może być zwolnione z kary za naruszenia przepisów temporalnych popełnionych przez kierowców, jeśli tylko w odpowiedni sposób przytoczą odpowiednie uregulowania.

Ekspert wylicza dokładnie te unormowania oraz wskazuje, że ich źródłem jest prawo krajowe, uregulowania unijne, europejskie a nawet w części euroazjatyckie.

Jest to bardzo ważna praktyczna uwaga, ponieważ oznacza, że omówione w nagraniu uregulowania zwalniające z odpowiedzialności za naruszenia norm temporalnych, są skuteczne nie tylko w Polsce i Unii Europejskiej, ale w takim samym stopniu będą skuteczne w całej Europie i części Azji.

 

Czytaj więcej…

 

 ————————————————————-

Chcesz poznać 7 uregulowań oraz oficjalnych Wytycznych pozwalających jeździć oraz odpoczywać w sposób elastyczny?

Już dziś sięgnij po jedyny w kraju PRAWNICZY PRZEWODNIK w formie audiobooka!

 

Zamówienia można składać przez sklep internetowy Sklep561.pl:

baner Dzięki tym  informacjom unikniesz odpowiedzialności za naruszenia czasu pracy kierowcy

lub telefonicznie oraz mailowo:

tel.: 725 451 051

(12) 637-24-57

e-mail: dariusz.maj@jazdaprawna.pl

 

Koszt 1 egzemplarza CD to 49,99 zł plus koszty przesyłki:

Koszt wysyłki przy zamówieniu 1 szt. – 5,50 zł (list polecony priorytetowy)

 

Przy zamówieniu większej ilości płyt – cena uzależniona od wagi przesyłki

UWAGA!!! W pakiecie taniej! Przy zakupie dwóch części cena: 79,99 zł!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here