Strona główna Informacje prawne Czy wiesz ile wynosi maksymalny termin sczytywania danych z karty kierowcy?

Czy wiesz ile wynosi maksymalny termin sczytywania danych z karty kierowcy?

302
PODZIEL SIĘ

28 dni – maksymalny termin sczytywania danych z karty kierowcy

90 dni – maksymalny termin sczytywania danych z tachografu

Brakuje-Ci-kierowców-Transport Czy wiesz ile wynosi maksymalny termin sczytywania danych z karty kierowcy?

Jakie są możliwości wykorzystania odpoczynku tygodniowego w pojeździe?

Zgodnie z art. 8 ust. 8 rozporządzenia WE nr 561/2006 możliwość wykorzystania odpoczynku w pojeździe jest przewidziana w przypadku:

– wszystkich rodzajów odpoczynku dziennego oraz

 

– skróconego odpoczynku tygodniowego (a więc trwającego mniej niż 45 godzin)

A zatem jeśli pojazd jest wyposażony w miejsce do spania i znajduje się na postoju, to nigdy nie może zostać wykorzystany do odbioru odpoczynku tygodniowego regularnego wynoszącego nieprzerwanie 45 godzin. W samochodzie kierowca może wykorzystać TYLKO skrócony odpoczynek tygodniowy – zatem odradzamy w każdym wypadku pozostawianie karty w pojeździe podczas odbywania każdego odpoczynku tygodniowego.

CHCESZ-WIEDZIEĆ-WIĘCEJ-ZADZWOŃ-NASZ-EKSPERT-CZEKA-POD-NR-TEL.-12-637-24-57-1-300x176 Czy wiesz ile wynosi maksymalny termin sczytywania danych z karty kierowcy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here