Strona główna Aktualności Dnia Autorefleksja za kółkiem, czyli uwaga na pracujących na autostradach!

Autorefleksja za kółkiem, czyli uwaga na pracujących na autostradach!

139
PODZIEL SIĘ
autostrada A4, Punkt poboru opłat

„Tak jak ty kocham życie. Wyhamuj jak się zbliżasz”, „Nie jestem kotem, nie mam siedmiu żyć, omiń mnie bezpiecznie!” – takie m.in. hasła mogą spotkać kierowcy na plakatach i bilbordach, które pojawiły się na autostradzie A2. To elementy kampanii społecznej „Autorefleksja za kółkiem”, której celem jest zwrócenie uwagi na osoby pracujące na autostradzie. Kampania potrwa 2 miesiące.

Kasjerki, pracownicy utrzymania i patrolowcy to te osoby głównie padają ofiarami niebezpiecznych zdarzeń na autostradzie A2 Świecko-Konin. Od początku roku doszło tam do 11 takich przypadków, a w ubiegłym było ich 20. W sumie od 2010 roku poszkodowanych w ten sposób zostało 15 pracowników operatora A2 – spółki Autostrada Eksploatacja (AESA).

Materiały promocyjne kampanii mają wskazać kierowcom jak zachować się na trasie, aby bezpieczni byli wszyscy użytkownicy drogi, w tym osoby pracujące na autostradzie. Hasła kampanii umiejscowione są na kabinach kasjerskich, w Miejscach Obsługi Podróżnych oraz na samochodach patrolowych i interwencyjnych. Informacje o tym, że na drodze pracują ludzie pojawiają się także w aplikacji Yanosik.

W ciągu doby autostradową obwodnicą Poznania przejeżdża 65 tys. aut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here