Strona główna Aktualności Dnia Plany rezerwowe GDDKiA

Plany rezerwowe GDDKiA

145
UDOSTĘPNIJ

1,7 tys. km ekspresówek oraz autostrad zamierza GDDKiA zbudować do 2020 r. – m.in. dzięki dofinansowaniu z UE przewidywanym na co najmniej 11 mld euro. Jednak to nie wszystko. GDDKiA zakłada ostrożnie, ze będzie miała 20 proc. oszczędności w przetargach. To oznacza, ze zostaną uwolnione dodatkowe pieniądze informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Kto z nich skorzysta? Jak potwierdził w Dyrekcji Dziennik Gazeta Prawna, duże szanse na realizacje maja m.in. nadmorska ekspresówka S6 (ze Szczecina do Gdańska), S61 z Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Suwałk i Litwy oraz S7 ze stolicy do Grójca. Jutro rozpoczynają się konsultacje w ramach oceny oddziaływania na środowisko projektów z dokumentu implementacyjnego do strategii rozwoju transport do 2020 r. To biblia publicznych inwestorów infrastrukturalnych, na podstawie której wydają pieniądze. Właśnie dokument implementacyjny zawiera ranking inwestycjidrogowych, które uzyskają (albo maja szanse uzyskać) dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności, dotacji regionalnych i instrumentu „Łącząc Europe” (CEF). Lista z nowymi inwestycjami będzie znana dopiero w drugiej połowie roku, czyli po zatwierdzeniu w Brukseli programów operacyjnych.

Teoretycznie 42 odcinki dróg – kandydatów do pieniędzy sklasyfikowane są według ich przydatności i prognoz natężenia ruchu, ale decyzje nie muszą być podejmowane na podstawie tych kryteriów. Właśnie tak na drogach po raz kolejny otwiera się pole do gry interesów i politycznego lobbingu.

Źródło: serwisygazetaprawna.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ