Strona główna Aktualności Dnia Jakie prędkości dominują wieczorem w polskich miastach?

Jakie prędkości dominują wieczorem w polskich miastach?

200
UDOSTĘPNIJ

Gdy w miastach przeminą popołudniowe godziny szczytu, kierowcy powinni poruszać się po drogach zdecydowanie szybciej. Okazuje się jednak, że zmniejszony ruch uliczny wcale nie przekłada się na wyższe prędkości. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak w polskich miastach jeździ się w godzinach wieczornych.


W badaniu przeanalizowano sytuację drogową w 10 polskich miastach: Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Lublinie, Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku i Olsztynie. Przeprowadzona analiza dotyczy danych zebranych w pierwszej połowie listopada 2015 roku. Niestety, średnia prędkość w godzinach 19.00–23.00 nie przekracza nawet 40 km/h i wynosi zaledwie 37,3 km/h. Wyruszając więc autem w wieczorną trasę, kierowcy nie mają powodów do zadowolenia. Na szczęście są wyjątki.

grafika_1

 

Wrocław najwolniejszy, Olsztyn zaskakuje


Najwolniejszym miastem w badaniu okazał się Wrocław, w którym średnia wieczorna prędkość nie przekraczała 30 km/h. W podobnym tempie poruszać można się w Poznaniu, gdzie kierowcy jeździli średnio 31 km/h. W Krakowie, Łodzi i Szczecinie prędkości wyniosły kolejno: 32 km/h, 33 km/h i 34 km/h. Na kolejnych miejscach uplasowały się Lublin (35 km/h), Warszawa (36 km/h) i Bydgoszcz (38 km/h). Niespotykane prędkości zanotowano w Gdańsku (46 km/h) oraz w Olsztynie, który z wynikiem 58 km/h okazał się najszybszym polskim miastem w godzinach wieczornych.

 

Źródło: korkowo.pl

AUDYTYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here