Strona główna Aktualności Dnia 2300 zł – za jakie przewinienia taka kwota mandatu?

2300 zł – za jakie przewinienia taka kwota mandatu?

1068
No Ratings Information Message

2300 zł – to łączna kwota mandatów jaką ukarany został kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, który zatrzymany został przez zachodniopomorskich inspektorów transportu drogowego. Dodatkowo wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie wyjaśniające, zagrożone karą administracyjną w wysokości 5 000 zł.

Kontrola odbyła się 7 września 2017 r. na drodze wojewódzkiej nr 119 w okolicach miejscowości Żabów (powiat pyrzycki). Kierowca wykonywał przewóz pustych opakowań po piwie ze Szczecina do Poznania. W toku kontroli wykresówek, dokumentów przewozowych oraz zeznań kierowcy okazało się, że ingerował on w zapisy tachografu. Zatrzymany przykładał magnes do impulsatora skrzyni biegów celem zafałszowania swoich aktywności. Ponadto mężczyzna nie posiadał aktualnych uprawnień do prowadzenia pojazdów kat. C+E. Straciły one ważność ponad rok temu.

W związku z tym, że pojazdem kierowała osoba bez uprawnień został on usunięty z drogi na parking strzeżony wyznaczony przez starostę. Ciężarówka może został odebrana przez osobę z aktualnymi uprawnieniami.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko