Strona główna Aktualności Dnia Koniec z wakacyjnymi zakazami jazdy dla pojazdów ciężarowych?

Koniec z wakacyjnymi zakazami jazdy dla pojazdów ciężarowych?

218
UDOSTĘPNIJ

Wraz z końcem wakacji sytuacja na drogach wraca do normy. Większość państw już w tym tygodniu znosi ograniczenia w ruchu dla pojazdów ciężarowych.

Zakazy obowiązują ustawowo do 31 sierpnia, ale ostatni restrykcyjny weekend już za nami. Tak więc: Austria, Białoruś, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Polska, Rumunia, Słowacja oraz Węgry znoszą letnie zakazy, a ograniczenia w ruchu obowiązywać będą tak jak przed wakacjami.


Inna sytuacja jest w przypadku Włoch, Bułgarii, Chorwacji, czy Grecji. Kierowcy obierający tamtejsze kierunki muszą uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości, ponieważ w Bułgarii, Chorwacji i w Grecji zakazy obowiązują do 15 września, a we Włoszech nawet do 30 września.

Dodatkowo przypominamy, że nie wszystkie kraje znoszą swoje zakazy, a wręcz przeciwnie. Kierowcy wybierający się do Portugalii powinni pamiętać, że wraz z końcem wakacji wraca poniedziałkowy zakaz na drogach dojazdowych prowadzących do Lizbony i Porto.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin i odcinków dróg, na których obowiązują zakazy można znaleźć na stronie: trafficban.com


Źródło: etransport.pl

 

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here