Strona główna Aktualności Dnia 336 skontrolowanych autokarów

336 skontrolowanych autokarów

132
UDOSTĘPNIJ

A w tym 19 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 23 nałożonych mandatów na kierowców, 5 wydanych decyzji o nałożeniu kary na przewoźników- to bilans akcji Bezpieczny Autokar prowadzonej prze WITD.

24 sierpnia 2015r. we Władysławowie Inspektorzy WITD w Gdańsku kontrolowali przewozy osób. Wzmożony ruch turystyczny w okresie wakacji powoduje, że znacznie częściej kontrolowane są autobusy zarówno w miejscach wyjazdów, jak i na głównych szklakach komunikacyjnych. Zgłoszenia do Wojewódzkiego ITD w Gdańsku o potrzebie kontroli napływają od rodziców, opiekunów i organizatorów. Tym razem ITD w ramach pracy codziennej udali się do Władysławowa, gdzie dokonali kontroli autobusu oczekującego na dzieci udające się na letnią wycieczkę. W trakcie sprawdzenia stanu technicznego okazało się, że układ hamulcowy kontrolowanego autobusu jest niesprawny a usterka zagraża bezpieczeństwu.

Inspektor zatrzymał pozwolenie czasowe kontrolowanego pojazdu i ukarał kierującego mandatem w wysokości 100 zł. Kierowcę poinformowano, że autobusem w takim stanie technicznym nie będzie mógł on wykonać zaplanowanego przewozu. Niedopuszczenie pojazdu do ruchu spowodowało opóźnienie wyjazdu, który realizowany był innym autokarem.

W tym samym dniu podczas kontroli przewozów regularnych relacji Gdynia – Hel u jednego z kierowców stwierdzono naruszenie odnośnie czasu jazdy. Kierowca przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez wymaganej przerwy. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 900zł i zakazano dalszej jazdy do chwili odebrania przewidzianej przepisami przerwy.

źródło: etransport.pl

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ