Strona główna Aktualności Dnia A1 do granicy z Czechami już otwarta

A1 do granicy z Czechami już otwarta

404

Kolejny odcinek autostrady A1 wraz z mostem w Mszanie został w piątek, 23 maja br. rano udostępniony kierowcom. Odcinek Świerklany – Mszana to część autostrady A1 pomiędzy Pyrzowicami a Gorzyczkami w województwie śląskim, gdzie droga łączy się z czeską autostradą D1.

 To kolejna ważna inwestycja w polską sieć transportową. Tym większa radość, że pomimo pewnych trudności podczas budowy tego odcinka, kierowcy mogą już z niego korzystać – powiedziała wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska.

– Warto podkreślić, że budowę mostu w Mszanie dokończyli polscy przedsiębiorcy. Dzięki ich wzorowej współpracy mamy od dziś dogodne, autostradowe połączenie z Czechami – dodaje.

Most w Mszanie ma 402,5 m długości i miejscami nawet 44,7 m szerokości.

Śląski fragment A1 jest drugim odcinkiem tej drogi oddanym do ruchu w 2014 roku. Pod koniec kwietnia otwarto 19-kilometrowy fragment Włocławek – Kowal (na terenie województwa kujawsko-pomorskiego) umożliwiający  przejazd  autostradą z Łodzi do Gdańska.

W postępowaniu przetargowym na kolejne odcinki A1 znajduje się obecnie prawie 57 km drogi. Podpisanie umów planowane jest na koniec br.

 

Źródło: GDDKiA

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy