Strona główna Aktualności Dnia A4: rusza remont prawej jezdni relacji Katowice-Kraków

A4: rusza remont prawej jezdni relacji Katowice-Kraków

145
UDOSTĘPNIJ

4 sierpnia rusza remont dylatacji na wiaduktach zlokalizowanych w ciągu autostrady A4 nad ul. Trzy Stawy i ul. Pułaskiego w Katowicach. Chodzi o prawą jezdnię relacji Katowice –Kraków. Trzeba się liczyć z utrudnieniami. Roboty potrwają do października.

To jeden z najważniejszych dla regionu odcinków A4. Zaplanowane na nim prace wymagają zamknięcia jednej z jezdni, co oznacza, że ruch zostanie skierowany na jezdnie przeciwległą. Przy sprzyjających warunkach pogodowych roboty potrwają do końca października – informuje katowicka GDDKiA.

W pierwszej fazie remontu, która zacznie się 4 sierpnia, wykonywane będą dwa nowo projektowane przejazdy awaryjne, tzw. przewiązki, którymi prowadzony będzie ruch podczas zamknięcia wiaduktów. Ta część remontu potrwa do końca przyszłego tygodnia, tj. do 13 sierpnia. W tym czasie wyłączone będą lewe pasy autostrady. 

W drugiej fazie, która według planów rozpocznie się od 17 sierpnia, zostanie zamknięty wiadukt nad ul. Trzy Stawy i nad ul. Pułaskiego. Zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. W tym czasie jadący w kierunku Krakowa będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, natomiast podróżujący z Krakowa w kierunku Katowic tylko jeden. 

Jak informuje GDDKiA, kierunki ruchu zostaną rozdzielone barierami metalowymi typu lekkiego. Na tymczasowej jezdni dwukierunkowej wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h w linii prostej oraz 60 km/h bezpośrednio przed wjazdem lub zjazdem przez przejazd awaryjny. Na całej długości odcinka ze zmienioną organizacją, na pasach ruchu w kierunku Krakowa będzie obowiązywać zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Inwestor zastrzega, że w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych harmonogram prac może ulec zmianie. 

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy