Strona główna Aktualności Dnia Będą zmiany w egzaminach na prawo jazdy?

Będą zmiany w egzaminach na prawo jazdy?

217
UDOSTĘPNIJ

Poprawa jakości szkolenia kandydatów na kierowców oraz zwiększenie transparentności procedur egzaminacyjnych – takie propozycje zmian w przepisach ma wypracować Zespół doradczy do spraw szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przeprowadzania egzaminy państwowego, działający przy Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Konsekwencją zmian ma być zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz poprawa zdawalności egzaminów na prawo jazdy. Jednym z kluczowym tematów, na którym debatuje Zespół, jest zasadnicza zmiana sposobu dokonywania oceny egzaminu, aby była ona jak najbardziej obiektywna. Według opinii MIB dotychczasowe kryteria oceny były zbyt surowe da przystępujących do egzaminu.

Jak wyjaśnia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, informacje pojawiające się w mediach na temat wprowadzenia corocznych egzaminów dla osób, które już posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami, nie są prawdziwe. Postulat ten nie znalazł się wśród propozycji zmian zgaszanych przez Zespół.

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here