Strona główna Aktualności Dnia Będzie dofinansowanie z UE na dwie ważne drogi w Polsce

Będzie dofinansowanie z UE na dwie ważne drogi w Polsce

195
UDOSTĘPNIJ

Ponad 530 mln euro z Funduszu Spójności zasili budowę dwóch ważnych szlaków drogowych w Polsce – chodzi o siódemkę z Gdańska do Elbląga oraz ósemkę między Wyszkowem a Białymstokiem.

Na przebudowę obecnej DK-7 z Gdańska do Elbląga Unia przekaże 463 mln euro. To strategiczna trasa nie tylko o znaczeniu krajowym. DK-7 stanowi bowiem część korytarza Bałtyk – Adriatyk transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T), łączącej północ z południem Europy.

Natomiast 68 mln zł z Funduszu Spójności wesprze przebudowę odcinka międzynarodowej drogi E67 między Wyszkowem i Białymstokiem położonego w korytarzu sieci bazowej TEN-T Morze Północne – Morze Bałtyckie. Trasa wiedzie z zachodu Europy, przez Pragę, Warszawę, Rygę i Tallin po Helsinki. Decyzja o dofinansowaniu dotyczy odcinka od granicy województw podlaskiego i mazowieckiego do obwodnicy Zambrowa (ok. 15 km).

– Unijna polityka spójności to strategiczne inwestycje w celu poprawy spójności terytorialnej. Dzięki tym projektom obywatele Polski będą mogli szybciej i łatwiej dojechać do głównych ośrodków regionalnych, w tym do Warszawy. Myślimy także o międzynarodowych podróżnych i zagranicznych inwestorach zagranicznych, gdyż projekty te będą miały pozytywny wpływ na turystykę i handel z sąsiednimi krajami, a korzyści odniesie cała gospodarka europejska – powiedziała, cytowane w komunikacie prasowym komisarz ds. polityki regionalnej Corina Creţu.

Realizowany obecnie odcinek Gdańsk – Elbląg ma być oddany do użytku do października 2018 r., natomiast trasa z Wyszkowa do Białegostoku do lipca 2017 r.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

praca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here