Strona główna Aktualności Dnia Będzie rozbudowa systemu fotoradarów

Będzie rozbudowa systemu fotoradarów

179

Będzie rozbudowa systemu fotoradarów. CANARD GITD podpisał umowę na wykonanie analiz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Instytutem Transportu Samochodowego.

Będzie rozbudowa systemu fotoradarów

„Rozbudowa CANARD o nowe urządzenia rejestrujące wraz z rozbudową zaplecza funkcjonalnego GITD jest konieczna, aby Inspekcja mogła zapewniać pożądany poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zwiększenie liczby urządzeń rejestrujących doprowadzi do wzrostu  liczby kontroli prędkości pojazdów, poruszających się po polskich drogach, co w konsekwencji ma wpłynąć na zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu” – czytamy na stronie www.gitd.gov.pl.

Gdzie staną nowe fotoradary?

Jak informuje GITD, wprowadzenie automatycznego systemu nadzoru nad ruchem drogowym przyczyniło się do zmniejszenia liczby wypadków. Zgodnie z umową, w okresie 6 miesięcy mają zostać wytypowane lokalizacje „dla stacjonarnych urządzeń rejestrujących do punktowego pomiaru prędkości, urządzeń służących do kontroli wjazdu na czerwonym świetle (oddzielnie skrzyżowania oraz przejazdy kolejowe) oraz urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości, dokonując również oceny warunków technicznych planowanego miejsca instalacji stacjonarnego urządzenia rejestrującego” – wyjaśnia GITD.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here