Strona główna Aktualności Dnia Belgia: zaostrzenie przepisów dot. ładunków

Belgia: zaostrzenie przepisów dot. ładunków

439

Idąc w ślady Niemiec, Belgia przyjęła nowe, surowsze przepisy dotyczące zabezpieczania ładunków. Belgijska policja będzie sprawdzać czy ładunki przewożone w przyczepach spełniają one nowe wymagania.

Nowe przepisy są tym bardziej istotne ponieważ Belgia to kraj tranzytowy na trasach pomiędzy Wielką Brytanią, Francją, Holandią i Niemcami. Mają one obowiązywać także wszystkie ciężarówki zarejestrowane za granicą. Spedytorzy muszą przekazać swojemu partnerowi logistycznemu lub przewoźnikowi dokument szczegółowo opisujący typ ładunku, jego wagę i rodzaj użytych palet. Mają także obowiązek zapewnić bezpieczne opakowanie, natomiast całość ładunku musi zachować stabilność nawet przy przechyleniu pod kątem 26 stopni.

Prawo belgijskie nakłada na przewoźników odpowiedzialność w razie wypadków, a kierowcom nie wolno wyruszać w trasę z przyczepą, która nie została właściwie zabezpieczona. Kary za wykroczenia w tym względzie wynoszą od 150 do 2.750, a zakazy prowadzenia pojazdu mogą obejmować okres od 5 do 8 lat, w zależności od rodzaju wykroczenia. Policja może także zmusić kierowcę do zatrzymania i przeładowania części ładunku zgodnie z nowymi przepisami.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here