Strona główna Aktualności Dnia Co nowego na drogach w Łódzkim przyniesie 2014 rok?

Co nowego na drogach w Łódzkim przyniesie 2014 rok?

113
UDOSTĘPNIJ

Łódź - roboty drogoweW rozpoczynającym się roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje stopniowo otworzyć cały odcinek drogi ekspresowej S8 od węzła Wieluń do Rzgowa. Nie uda się jednak zakończyć w terminie budowy autostrady A1 (odcinek Stryków – Tuszyn). O nowych inwestycjach mówi też Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Pierwszy odcinek ekspresowej „ósemki” (Rzgów – Róża – Dobroń) ma zostać udostępniony kierowcom na przełomie marca i kwietnia. Drugi (Róża – Łask) ma doczekać się otwarcia w lipcu. Przełom października i listopada to spodziewany termin przekazania do eksploatacji fragmentu Wieluń – Sieradz. Ostatni odcinek Łask – Sieradz może zostać otwarty już w grudniu, jednak GDDKiA dopuszcza możliwość przesunięcia terminu na styczeń 2015 r.

Październikowy termin ukończenia odcinka Stryków – Tuszyn autostrady A1 nie zostanie dotrzymany. Powodem były perturbacje związane z budową wiaduktów (umowa z odpowiedzialnym za nie podwykonawcą została rozwiązana). Skorygowany termin to wiosna 2015 r. Gotowy jest natomiast węzeł Łódź Południe, w którym mają zetknąć się A1 i S8.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi planuje natomiast rozpocząć rozbudowę blisko dwukilometrowego odcinka DW715 w Zaosiu oraz przebudowę mostu w Zygrach (w ciągu DW473). Obie inwestycje mają zakończyć się później, niż bieżący rok. Zakończenia doczekają się prace na drogach: 710 w Kwiatkowicach, 481 w Rychłocicach, 480 w Szczercowskiej Wsi oraz 483 w Bogumiłowicach.

Pod koniec ubiegłego roku ogłoszono także przetargi na budowę obwodnicy Bełchatowa, okrążającej miasto od północy. Wykonawcę poznamy jesienią. Natomiast postępowanie związane z budową 13-kilometrowej obwodnicy Wielunia ma być rozstrzygnięte już w czerwcu.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

 

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ