Strona główna Aktualności Dnia Czeskie piwo zalało rondo w Prudniku – kolejny przykład złego zabezpieczenia ładunku

Czeskie piwo zalało rondo w Prudniku – kolejny przykład złego zabezpieczenia ładunku

1243
5/5 (1)
Czeskie piwo zalało rondo w Prudniku. Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 24 lipca ok. godziny 17:00 na skrzyżowaniu dróg krajowych o numerach 40 i 41 w Prudniku.

Czeskie piwo zalało rondo w Prudniku

Utrudnienia na tym skrzyżowaniu trwały cały wieczór. Tysiące potłuczonych butelek, napój zalewający drogę – taki niecodzienny widok można było zaobserwować wczorajszego wieczora na Rondzie im. S. Szozdy w Prudniku. Na szczęście w wypadku nikt nie ucierpiał. Powodem zdarzenia było złe zabezpieczenie ładunku.

Prawidłowe mocowanie ładunku

O edukację w zakresie prawidłowego mocowania ładunków dba Instytut Naukowy Logistic Technologies Sp. z o.o., który zwraca uwagę na rolę jaką w procesie przewozu ładunku ponosi nadawca– odpowiadający za prawidłowy przewóz ładunków. Instytut alarmuje o podjęcie wzmożonych starań w celu uświadomienia nadawców, co do ich roli i odpowiedzialności za życie wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz zacząć pilnie wprowadzać procedury unieruchomienia ładunków w transporcie. Więcej o działalności Instytutu pod adresem: www.logistictechnologies.pl.

Audyt naprawczy KREPTD

Poznaj zasady bezpiecznego przewozu

Już 21 sierpnia w Modlnicy k. Krakowa odbędzie się szkolenia z zakresu „Bezpieczny przewóz, czyli jak prawidłowo mocować ładunki?” Na szkoleniu poznasz m.in.

  • rewolucyjne zmiany w zakresie odpowiedzialności załadowców i nadawców za skutki złego unieruchomienia ładunków, zasady stosowania obowiązkowej dla każdego producenta normy EN 12 195-1,
  • dowiesz się, czy wyłącznie producenci i nadawcy będą odpowiedzialni za unieruchomienie ładunku w transporcie zgodnie z EN 12 195-1?
  • a także, poznasz odpowiedź na pytanie: dlaczego duże koncerny będą ponosiły odpowiedzialność karną do 5 mln zł za błędy unieruchomienia ładunków, jak rozliczyć podatek VAT w wybranych regułach Incoterms i wiele innych informacji…

 

Więcej informacji i zgłoszenia pod adresem: https://jazdaprawna.pl/terminarz-szkolen/.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko