Strona główna Aktualności Dnia Czeskie połączenie z polską S3

Czeskie połączenie z polską S3

320

Czeskie połączenie z polską S3. Inauguracja budowy autostrady D11 Smiřice – Jaroměř odbyła się 15 maja br. W uroczystym otwarciu, na zaproszenie ministra transportu Republiki Czeskiej Dana T’oka, wziął udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, droga jest częścią szlaku prowadzącego z Pragi do granicy z Polską w Lubawce, gdzie połączy się z drogą ekspresową S3.

Czeskie połączenie z polską S3

„Dzisiejsza uroczystość jest kolejnym potwierdzeniem doskonałej współpracy Polski i Czech w dziedzinie infrastruktury i transportu. Bardzo się cieszę, że nasi czescy partnerzy konsekwentnie realizują budowę autostrady D11. Chcę zapewnić, że po naszej stronie istnieje równie wielka determinacja do ukończenia drogi ekspresowej S3 aż do polsko-czeskiej granicy w Lubawce” – podkreślił cytowany na stronie mi.gov.pl minister Adamczyk.

W ciągu autostrady D11 na realizację oczekują jeszcze odcinki położone najbliżej granicy. „W Polsce wszystkie odcinki drogi S3 na północ od Bolkowa są już w budowie lub oddane do ruchu, a transgraniczny odcinek Bolków – Lubawka jest na etapie postępowania przetargowego.
Korytarz drogowy S3-D11 ma kluczowe znaczenie dla rozwoju ekonomicznego południowo-zachodniej Polski i północnych Czech. Stanowi najkrótsze połączenie tych regionów z zespołem portów Szczecin – Świnoujście i dalej ze Skandynawią. Będzie też kolejnym szlakiem łączącym rejon Adriatyku z północą Europy” – informuje Ministerstwo Infrastruktury.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here