Strona główna Aktualności Dnia Dolnośląska ITD po kontroli szkolnych autobusów

Dolnośląska ITD po kontroli szkolnych autobusów

190
UDOSTĘPNIJ

W efekcie wzmożonych kontroli gimbusów i autobusów szkolnych prowadzonych przez ITD dolnośląscy inspektorzy w ciągu jednego dnia zatrzymali dziewięć dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów. 

W piątek 4 listopada 2016 r. dolnośląscy Inspektorzy Transportu Drogowego po raz kolejny przeprowadzili kontrole pojazdów dowożących dzieci i młodzież do szkół podstawowych i gimnazjów. W działaniach uczestniczyli policjanci z komend miejskich oraz powiatowych.

W ciągu jednego dnia funkcjonariusze ITD skontrolowali 35 autobusów oraz zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych, a na kierujących nałożyli 6 mandatów za zły stan techniczny pojazdów. Inspektorzy ujawnili w pojazdach usterki takie jak: brak hamulca roboczego, uszkodzone systemy ABS i EBS, wycieki płynów eksploatacyjnych, uszkodzone oświetlenie pojazdu, nadmierne zużycie bieżnika opon czy skorodowane zawieszenie.

Na kierowców nałożono również mandaty za nieodpowiednie oznakowanie pojazdów.
W trzech przypadkach zakazano dalszej jazdy pojazdu – zezwolono jedynie na jego dojazd do miejsca naprawy. Wszyscy kierowcy, którzy przeszli tego dnia badanie alkomatem, byli trzeźwi.

 

Źródło: gitd.gov.pl

praca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here