Strona główna Aktualności Dnia Droga wojewódzka nr 957 będzie modernizowana

Droga wojewódzka nr 957 będzie modernizowana

837
1/5 (1)

Każdy kto choć raz stał w korku na Zakopiance rozumie dlaczego ważne jest stworzenie alternatywnej sieci dróg, które pozwolą na szybkie i komfortowe podróżowanie po regionie – mówi marszałek Małopolski Jacek Krupa. Właśnie z tego powodu zmodernizowana ma być droga wojewódzka nr 957. Inwestycja skończy się w 2018 roku.

Sieć wspomagająca drogi krajowe


Małopolskie władze swoimi działaniami próbują pomóc m.in. kierowcom, którzy podróżują popularną zakopianką. W planach mają stworzenie alternatywy dla tej drogi. – Taką alternatywną jest między innymi modernizowana właśnie droga wojewódzka 957. Cieszę się, że już niedługo będziemy ją mogli oddać do użytku mieszkańców i turystów – mówi marszałek Małopolski Jacek Krupa.

Co prawda trasa jest tylko jednym ogniwem w łańcuchu, który mógłby stworzyć alternatywę dla zakopianki. Jednak po jej oddaniu, w 2018 roku, sytuacja na wielu drogach w regionie ma się poprawić. Jak twierdzą urzędnicy – zmianę odczują także kierowcy, którzy po przebudowie znacznie szybciej pokonają trasę z Białki do Nowego Targu.

Duża inwestycja


W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną odcinki o łącznej długości 10 km, przebudowanych zostanie 5 mostów i 39 przepustów drogowych. Poprawi się także bezpieczeństwo na skrzyżowaniach DW-957 z drogami podporządkowanymi, a dzięki przebudowie rowów odwadniających rozwiązany zostanie problem zalegającej na jezdni wody, która stanowi poważne zagrożenie dla pojazdów.

Na wszystkim skorzystają oczywiście także mieszkańcy domów zlokalizowanych wzdłuż trasy. W miejscach zabudowy powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych i szerokie pobocza. Zaplanowano m.in. położenie specjalnej nawierzchni ścieralnej, redukującej hałas przejeżdżających tamtędy samochodów.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko