Strona główna Aktualności Dnia Drożej za przejazd francuskimi autostradami

Drożej za przejazd francuskimi autostradami

567
5/5 (1)

Drożej za przejazd francuskimi autostradami. Nowe wyższe opłaty obowiązują od 1 lutego. Dotyczą one wielu autostrad zarządzanych przez prywatnych operatorów. Wyższe stawki obowiązują głównie kierowców ciężarówek, którzy korzystają z systemu opłat prepaid.

Drożej za przejazd francuskimi autostradami

Na najbardziej ruchliwych podwyżki wynoszą od 1 do 2%. Z kolei na trasach, gdzie ruch jest mniejszy, koszt przejechania 1 km podrożeje do 4%. Podwyżki uzasadnione są rosnącymi kosztami konserwacji nawierzchni dróg.

Drożej za przejazd polską A2

Drożej za przejazd A2 Nowy Tomyśl-Konin zapłacą pojazdy kategorii 1, a więc motocykle i pojazdy osobowe oraz kategorii 5, czyli pojazdy ponadnormatywne. Zmianie nie uległy stawki opłat dla pojazdów kategorii II-IV (samochody ciężarowe). Podwyżka dla pojazdów kategorii 1 wynosi 2 gr więcej za każdy przejechany kilometr autostrady. Natomiast dla pojazdów nienormatywnych wynosi ona 20 gr od przejechanego kilometra. Po podwyżce cała trasa od Nowego Tomyśla pod Poznaniem do Konina kosztuje teraz odpowiedni 60 i 600 zł. Nie zmienił się koszt przejazdy odcinkiem autostrady od Nowego Tomyśla w stronę granicy z Niemcami.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko