Strona główna Aktualności Dnia Dzięki tym informacjom unikniesz odpowiedzialności za naruszenia czasu pracy kierowcy

Dzięki tym informacjom unikniesz odpowiedzialności za naruszenia czasu pracy kierowcy

1313
0
No Ratings Information Message

Autor nagrania: Dr Mariusz Miąsko

Często słyszy się głosy niezadowolenia względem sztywnych uregulowań niepozwalających elastycznie zarządzać czasem pracy kierowców.

Tymczasem niewiele osób branży TSL wie, iż istnieje aż 7 uregulowań oraz oficjalnych Wytycznych pozwalających jeździć oraz odpoczywać w sposób elastyczny.

W pierwszej części audiobooka „Legalne sposoby uniknięcia odpowiedzialności, za naruszenia czasu jazdy i okresów prowadzenia pojazdów, przez kierowców zawodowych” Mariusz Miąsko (prawnik specjalizujący się od 14 lat w prawie transportowym), wylicza dokładnie siedem unormowań i wytycznych Komisji Europejskiej zwalniających kierowców oraz przedsiębiorstwa transportowe, a także posiadaczy CKZ, z odpowiedzialności za naruszenia okresów prowadzenia, przerw i odpoczynków.

Tak duża ilość uregulowań zwalniających z odpowiedzialności za naruszenia norm temporalnych może być dużym zaskoczeniem dla większości kierowców i innych przedstawicieli branży TSL. Powszechnie znany jest głównie art. 12 rozporządzenia 561/2006 WE. Mało kto wie, iż jest jeszcze 6 innych uregulowań i wytycznych pozwalających w różnych przypadkach (np.: podczas załadunku/rozładunku pojazdu), zwolnić z odpowiedzialności za przerwanie odpoczynku lub przerwy.

Niewielu także właścicieli/prezesów firm transportowych i logistycznych wie, że przedsiębiorstwo transportowe oraz centrum logistyczne może być zwolnione z kary za naruszenia przepisów temporalnych popełnionych przez kierowców, jeśli tylko w odpowiedni sposób przytoczą odpowiednie uregulowania.

Ekspert wylicza dokładnie te unormowania oraz wskazuje, że ich źródłem jest prawo krajowe, uregulowania unijne, europejskie a nawet w części euroazjatyckie.

Jest to bardzo ważna praktyczna uwaga, ponieważ oznacza, że omówione w nagraniu uregulowania zwalniające z odpowiedzialności za naruszenia norm temporalnych, są skuteczne nie tylko w Polsce i Unii Europejskiej, ale w takim samym stopniu będą skuteczne w całej Europie i części Azji.

 

 ————————————————————-

Chcesz poznać 7 uregulowań oraz oficjalnych Wytycznych pozwalających jeździć oraz odpoczywać w sposób elastyczny?

Już dziś sięgnij po jedyny w kraju PRAWNICZY PRZEWODNIK w formie audiobooka!

 

Zamówienia można składać telefonicznie oraz mailowo:

tel.: (12) 637-24-57

e-mail: dariusz.maj@jazdaprawna.pl

 

Koszt 1 egzemplarza CD to 49,99 zł plus koszty przesyłki:

Koszt wysyłki przy zamówieniu 1 szt. – 5,50 zł (list polecony priorytetowy)

 

Przy zamówieniu większej ilości płyt – cena uzależniona od wagi przesyłki

UWAGA!!! W pakiecie taniej! Przy zakupie dwóch części cena: 79,99 zł!!!

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZmiany w funkcjonowaniu bałtyckich przewozów promowych
Następny artykułZnamy nowe zasady zatrudniania pracowników tymczasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj