Strona główna Aktualności Dnia Dziennikarze już testowali, a kierowcy czekają do weekendu!

Dziennikarze już testowali, a kierowcy czekają do weekendu!

558
No Ratings Information Message

 

autostrada_1

Mowa o 45-kilometrowym odcinku autostrady A1 z Torunia do węzła Włocławek Zachód, który właśnie przechodzi ostatnie odbiory, a w weekend zostanie oddany do użytku dla kierowców. Jak poinformował rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przejazd przez autostradę będzie na razie bezpłatny, ponieważ autostrada nadal będzie w budowie. Chodzi o m.in. o prace na drogach serwisowych i lokalnych.

Gotowe są za to elementy niezbędne dla bezpieczeństwa: nawierzchnia, oznakowanie, barierki ochronne. Poza tym ukończono prace na wiaduktach oraz przejściach dla zwierząt, które biegną nad trasą. Nowością są tablice informacyjne inne niż stosowane do tej pory na polskich autostradach. Drogowskazy mają strzałki nad pasami ruchu. Kierowcom, którzy nie znają nazw okolicznych miejscowości, pomocne będę ponumerowane węzły.

W związku z planami udostępnienia w tym tygodniu autostrady do ruchu nastąpią też duże zmiany w organizacji ruchu na drodze krajowej numer 1, biegnącej równolegle do nowej trasy. Po udostępnieniu kierowcom A1 obecna droga nr 1 stanie się drogą krajową nr 91. Zmianie ulegnie także dotychczasowy układ drogowy w okolicach węzłów drogowych i na drogach dojazdowych do autostrady.

 

Źródło: mmwloclawek.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy