Strona główna Aktualności Dnia Fotoradary na kradzionym prądzie? BLOG Mariusza Miąsko

Fotoradary na kradzionym prądzie? BLOG Mariusza Miąsko

1288
0
No Ratings Information Message

Fotoradary na kradzionym prądzie? BLOG Mariusza Miąsko. „Cel uświęca środki” – paremia, której autorstwo przypisuje się Jezuitom, często stosowana przez niektóre organy władzy państwowej.

Kilkanaście dni temu zadzwonił do mnie informator, twierdząc, że fotoradar (tzw.: „żółty”) ITD, w miejscowości Kosztowo (droga krajowa nr 10) pomiędzy Wyrzyckiem a Piłą został podpięty do sieci energetycznej nielegalnie. Gdyby okazało się, że informacja ta jest prawdziwa to mogło by oznaczać, że ITD nielegalnie korzysta z energii elektrycznej a to by oznaczało, że nakłada mandaty za łamanie prawa sama łamiąc prawo.

Gdyby informacja okazała się prawdziwa to należałoby przyznać rację zasadzie „owocu zatrutego drzewa” wywodzącej się z anglikańskiego systemu prawnego, zgodnie z którą nie dopuszczalne jest wykorzystanie w postępowaniu dowodu, który został pozyskany z naruszeniem prawa. W naszym systemie prawnym zasada ta jest stosowana przez sądownictwo zaledwie posiłkowo, jednak pomimo że nie została wprost wyartykułowana to zaczyna nabierać na znaczeniu jako logiczna konsekwencja szacunku dla prawa, które nie może być stosowane poprzez jego łamanie.

Cały tekst możesz przeczytać na blogu Mariusza Miąsko: http://mariuszmiasko.pl/

Oceń artykuł

Poprzedni artykułŻory chcą wprowadzić bezpłatną komunikację miejską
Następny artykułGDDKiA przegląda znaki drogowe w całym kraju
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj