Strona główna Aktualności Dnia Gdańsk: będzie protest w sprawie parkingów DCT

Gdańsk: będzie protest w sprawie parkingów DCT

181
UDOSTĘPNIJ

Akcja skierowana jest do Zarządu DCT, Zarządu Morskiego Portu oraz Miasta Gdańska, aby wymusić poprawę warunków obsługi pojazdów samochodowych na terenie DCT Gdańsk.

Protest organizowany przez Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych w formie przejazdu kolumny samochodów ciężarowych odbędzie się w poniedziałek 28 listopada br. w godz. 12:00 – 13:30 w Gdańsku.

Miejsce koncentracji pojazdów to ul. Kontenerowa, a dokładniej przedłużenie ul. Kontenerowej równoległe do ul. Sucharskiego w stronę mostu wantowego. Organizator zwraca uwagę na fakt, iż jest to ulica jednokierunkowa. Zbiórka o godzinie 11:00 przed stacją LOTOS. Akcja protestacyjna została oficjalnie zgłoszona i będzie pilotowana przez policję.

Organizator prosi o przesyłanie zgłoszeń uczestnictwa w proteście, z podaniem orientacyjnej liczby oddelegowanych pojazdów na adres e-mailowy: biuro@pspdgdynia.pl.

Główne założenia protestu dotyczą poprawy warunków obsługi na terenie DCT Gdańsk, oddanie parkingu buforowego dla klientów Portu Gdańskiego przede wszystkim DCT wraz z infrastrukturą, zapewniającą kierowcom przyzwoite warunki socjalne i sanitarne; zapewnienie przez DCT Gdańsk koordynacji między parkingiem buforowym a systemem bramowym.

Źródło: etransport.pl

AUDYTYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here