Strona główna Aktualności Dnia GITD o planach instalacji nowych fotoradarów

GITD o planach instalacji nowych fotoradarów

889
No Ratings Information Message

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wydał oświadczenie, w którym prostuje błędnie pojawiające się w mediach informacje na temat instalacji przy drogach 600 nowych fotoradarów w przeciągu dwóch najbliższych lat.

W oświadczeniu zamieszczonym przez GITD na ich stronie czytamy:

1. Marek Konkolewski, Dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, wprowadził dziennikarzy w błąd swoją nieprecyzyjną wypowiedzią. Ewentualny zakup 600 nowych urządzeń z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko planowany jest w perspektywie 6 lat.

2. Zakup urządzeń nie jest jeszcze ostatecznie przesądzony – zależy od wielu czynników, w tym przede wszystkim od decyzji o otrzymaniu dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

3. Pierwsze urządzenia mogą pojawić się dopiero za kilka lat. Zdecydowana większość nowych urządzeń sukcesywnie zastępowałaby najstarsze fotoradary.

4. Główny Inspektor Transportu Drogowego zobowiązał Dyrektora CANARD Pana Marka Konkolewskiego do sprostowania przekazanych opinii publicznej nieprecyzyjnych informacji.”

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko