Strona główna Aktualności Dnia Jazda dłuższa o 15 min. na każde 4,5 h? Czy to możliwe?

Jazda dłuższa o 15 min. na każde 4,5 h? Czy to możliwe?

1230
0
5/5 (1)

Autor nagrania: Dr Mariusz Miąsko

Czy wiesz, że kierowcy wykorzystujący tachograf cyfrowy mogą prowadzić pojazd do 15 minut dłużej na każde 4,5 godziny w stosunku do wartości podanych na wyświetlaczu tachografu (zgodnie z Wytyczną nr 4 KE z października 2007)?


Rzecz jednak w tym, iż Komisja Europejska określiła ścisły algorytm, według którego kierowca może „dodawać” sobie czasu jazdy. Ekspert dokładnie wyjaśnia, na jakich zasadach oraz ile czasu może „dodać” kierowca podczas przejazdu z wieloma zatrzymaniami się.

Ważne też jest, aby wiedzieć jak udowodnić zasadność wydłużenia jazdy. Jak to zrobić? Te i inne informacje znajdziesz w Prawniczym Przewodniku w formie CD opracowanym przez eksperta w branży TSL – Kancelarię Prawną Viggen.

Audiobook składa się z dwóch części:

CD1: „Legalne sposoby uniknięcia odpowiedzialności, za naruszenia czasu jazdy i okresów prowadzenia pojazdów, przez kierowców zawodowych”,

CD2: „Legalne sposoby uniknięcia odpowiedzialności, za przerwanie lub skrócenie przerw i odpoczynków, przez kierowców zawodowych”.

Autor nagrania Mariusz Miąsko wyjaśnia w nich np., w których krajach można powołać się na prawo do wydłużenia okresów prowadzenia pojazdu. Wskazuje ponadto, że w konsekwencji Wytycznej nr 4, kierowca znający zasady wydłużenia jazdy w trybie Wytycznej nr 4 KE, może prowadzić pojazd o około 30 minut dłużej niż inni kierowcy wykonujący przewozy drogowe z wykorzystaniem tachografów cyfrowych. Daje to średnio dziennie około 20 km drogi więcej w stosunku do konkurencji, co miesięcznie stanowi około 400 km dłuższego dystansu w przeliczeniu na zaledwie jednego kierowcę.
Warto, więc zapoznać się z tym nagraniem, ponieważ znajomość opisanych w nim zasad, wprost wpływa na zwiększenie konkurencyjności na rynku transportowym, a także na rynku pracy.

 

 

 ————————————————————-

Chcesz wiedzieć, jak legalnie wydłużyć jazdę

o 15 min. na każde 4,5h jazdy?

Już dziś sięgnij po jedyny w kraju PRAWNICZY PRZEWODNIK

w formie audiobooka!

 

Zamówienia można składać telefonicznie oraz mailowo:

tel.: (12) 637-24-57

e-mail: dariusz.maj@jazdaprawna.pl

 

Koszt 1 egzemplarza CD to 49,99 zł plus koszty przesyłki:

Koszt wysyłki przy zamówieniu 1 szt. – 5,50 zł (list polecony priorytetowy)

 

Przy zamówieniu większej ilości płyt – cena uzależniona od wagi przesyłki

UWAGA!!! W pakiecie taniej!

Przy zakupie dwóch części cena: 79,99 zł!!

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPrzerwa techniczna w viaTOLL – doładuj swoje konto
Następny artykułGITD walczy z nieuczciwą konkurencją