Strona główna Aktualności Dnia Jak skutecznie powołać się na treść art.12/561/2006?

Jak skutecznie powołać się na treść art.12/561/2006?

1658
0
5/5 (2)

Autor nagrania: Dr Mariusz Miąsko Prezes Kancelarii Prawnej Viggen sp.j.

CZY WIESZ W JAKI SPOSÓB POWOŁYWAĆ SIĘ NA TREŚĆ ART. 12/561/2006

WE W KONTEKŚCIE WYTYCZNEJ NR 1 KE ORAZ EUROPEJSKIEGO TRYBUNAŁU SPRAWIEDLIWOŚCI?

 

W drugim nagraniu I cz. audiobooka „Legalne sposoby uniknięcia odpowiedzialności, za naruszenia czasu jazdy i okresów prowadzenia pojazdów, przez kierowców zawodowych” Dr Mariusz Miąsko (prawnik specjalizujący się od 17 lat w prawie transportowym) wyjaśnia jakie warunki muszą być spełnione zdaniem ETS oraz Wytycznej nr 1 KE dla uznania skuteczności powołania się na art. 12/561/2006 WE.

W szczególności ekspert wykazuje dokładny wykaz (przykłady) rodzajów transportu, w których powołanie się na art. 12 będzie nieskuteczne zgodnie z orzecznictwem ETS i Wytyczną nr 1 Komisji Europejskiej.

Następnie autor wyjaśnia, iż jednym z warunków skuteczności powołania się na art. 12/561/2006 WE jest podanie przyczyny naruszenia norm temporalnych, więc prawnik wyjaśnia na jakie powody nie można się powoływać, ponieważ będzie ono potraktowane jako bezskuteczne w trakcie kontroli.

Przedmiotowa audycja ma zastosowanie dla wszystkich typów transportu drogowego za wyjątkiem regularnych przewozów osób – do tej podbranży zastosowanie ma kolejne nagranie.

 

 

 ————————————————————-

Chcesz wiedzieć w jaki sposób powoływać się na treść art. 12/561/2006 WE w kontekście Wytycznej nr 1 KE oraz Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości?

Już dziś sięgnij po jedyny w kraju PRAWNICZY PRZEWODNIK w formie audiobooka!

 

Zamówienia można składać telefonicznie oraz mailowo:

tel.: (12) 637-24-57

e-mail: bg@viggen.pl

 

Koszt 1 egzemplarza CD to 49,99 zł plus koszty przesyłki:

Koszt wysyłki przy zamówieniu 1 szt. – 5,50 zł (list polecony priorytetowy)

 

Przy zamówieniu większej ilości płyt – cena uzależniona od wagi przesyłki

UWAGA!!! W pakiecie taniej! Przy zakupie dwóch części cena: 79,99 zł!!!

Oceń artykuł

Poprzedni artykuł10 000 zł kary grozi przewoźnikowi za takie naruszenie
Następny artykułW najbliższym tygodniu wzmożone kontrole drogowe ciężarówek
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj