Strona główna Aktualności Dnia Jaka kara za fałszowanie pracy tachografu?

Jaka kara za fałszowanie pracy tachografu?

1382
5/5 (1)

Mandatem w wysokości 2 tys. zł dla kierowcy oraz karą administracyjną dla przewoźnika w kwocie 5 tys. zł zakończyła się kontrola rosyjskiego przewoźnika. Kierowcę zatrzymali inspektorzy z pilskiego oddziału WITD w Poznaniu na obwodnicy Piły.

W trakcie kontroli dokumentów uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie zatrzymanego. Jak się okazało powodem tego był brak rejestracji jazdy na wykresówce, na której nie było żadnego informacji, iż kierowca wraz z pojazdem w ogóle się poruszali. Na wykresówce od godziny 5 rano do godziny około 16:00 (kiedy kierowca został zatrzymany) wykresówka wskazywała odpoczynek kierowcy i postój pojazdu. Na nadajniku tachografu umieszczony był magnes, za pomocą którego kierowca fałszował wskazania tachografu i tym sposobem nie wykorzystywał czasu przeznaczonego na odpoczynek dobowy. Celem kierowcy był powrót do Rosji przed rozpoczynającym się o godzinie 18:00 ograniczeniem w ruchu pojazdów ciężarowych.

Za naruszenie obowiązków kierowcy i przewoźnika związane z brakiem dokumentowania aktywności kierowcy, na kierowcę nałożono mandat w wysokości 2 tys. a na przewoźnika karę administracyjną w kwocie 5 tys. zł.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko