Strona główna Aktualności Dnia Jaka kara za jazdę na magnesie? Czy firma utraci dobrą reputację?

Jaka kara za jazdę na magnesie? Czy firma utraci dobrą reputację?

1752
0
No Ratings Information Message

Jaka kara za jazdę na magnesie? Przekonał się o tym kierowca pojazdu członowego należącego do polskiego przewoźnika. Pojazdem wykonywano transport drogowy blachy z Węgier do Kościerzyny. Został on zatrzymany do kontroli przez inspektorów WITD Gdańsk, którzy prowadzili czynności kontrole na drodze wojewódzkiej nr 214 w m. Zblewo. Do zdarzenia doszło 19 maja 2018 r.

Jaka kara za jazdę na magnesie?

Jak informuje WITD Gdańsk, w toku kontroli okazało się, że kierowca pokonał odcinek z Torunia do miejsca zatrzymania z przymocowanym do impulsatora skrzyni biegów magnesem. Kierowca wykorzystał wcześniej w pełni tygodniowy limit czasu pracy dlatego dopuścił się jazdy na magnesie. Za to naruszenie ukarany został mandatem karnym w wysokości 2 000 zł, a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne.

Naruszenia KREPTD

Zatrzymany kierowca popełnił naruszenie, które docelowo może przełożyć się na utratę licencji przez przedsiębiorstwo transportowe. Zgodnie z załącznikiem nr 1 do Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/403 z dnia 18 marca 2016 r. klasyfikuje się ono jako jedno z najpoważniejszych naruszeń. Podstawę prawną stanowi art. 32 ust. 2 rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 165/2014, który brzmi: „Korzystanie z nielegalnego urządzenia, które może zmienić zapisy tachografu”.

W związku z powyższym, uwzględniając specyfikę wymienionych naruszeń, wpływających bezpośrednio na utratę dobrej reputacji przez firmę transportową, sugeruje się skorzystanie z oprogramowania do wykrywania: Poważnych Naruszeń, Bardzo Poważnych Naruszeń oraz Najpoważniejszych Naruszeń. Oprogramowanie stworzone w tym celu przez spółkę VTS, przygotuje firmę z wyprzedzeniem przed kontrolą, której powinna spodziewać się każda firma.  Zapytania w sprawie dostępu do programu prosimy kierować bezpośrednio na: kontakt@vtsproject.pl.

Jednocześnie informujemy, że Kancelaria Prawna Viggen sp.j. prowadzi już kilka spraw o cofnięcie uprawnień z naruszeń systemu KREPTD. Jeśli potrzebują Państwo porady eksperta w tym zakresie proszę dzwonić pod numer: (12) 637 24 57.

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułW tym kraju wprowadzono letnie ograniczenia dla pojazdów ciężarowych
Następny artykułRemonty na A4 – sprawdź jakie czekają Cię utrudnienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj