Strona główna Aktualności Dnia Jazda na 3 kartach i 19 naruszeń na koncie – jaka kara...

Jazda na 3 kartach i 19 naruszeń na koncie – jaka kara dla kierowcy?!

948
0
5/5 (1)

Jazda na 3 kartach i 19 naruszeń na koncie – jaka kara dla kierowcy?! Mowa o kierującym ciężarówką, który zatrzymany został do kontroli w Nowinach Wielkich przez lubuskich inspektorów ITD. Kierowca posługiwał się swoją i dwoma cudzymi kartami. Na jego koncie odnotowano 19 naruszeń norm czasu pracy.

Jazda na 3 kartach i 19 naruszeń na koncie – jaka kara dla kierowcy?!

Kierowca przewoził artykuły spożywcze z Gliwic przez Kostrzyn nad Odrą do Gorzowa Wielkopolskiego. W toku kontroli inspektorzy wykryli, że prowadzący pojazd posługiwał się nie tylko swoją kartą kierowcy, ale też dwoma innymi kartami, które należały do innych kierowców. Jak informuje GITD, „kierowca rażąco naruszył normy czasu pracy. W niektórych przypadkach inspektorzy stwierdzili, że odpoczynek dobowy kierowcy wynosił zaledwie 3 godziny i 3 minuty, natomiast jazda dzienna aż 15 godzin i 28 minut”.

Kary

Powyższe nieprawidłowości skutkowały nałożeniem 5 mandatów na łączną kwotę 9900 zł. Kierowca przyznał się do popełnionych naruszeń. Wobec przewoźnika wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułW tym kraju zwiększono limity prędkości na autostradach
Następny artykułKierowcy, trwają wzmożone kontrole ciężarówek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj