Strona główna Aktualności Dnia Jechał bez odpoczynku…. ponad 35 godzin! Czy to możliwe?!

Jechał bez odpoczynku…. ponad 35 godzin! Czy to możliwe?!

97
UDOSTĘPNIJ

Jechał bez odpoczynku…. ponad 35 godzin! Mowa o kierowcy, który zatrzymany został do kontroli drogowej przez dolnośląskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Do kontroli doszło 3 marca 2018 r. na drodze krajowej nr 8 w pobliżu przejścia granicznego w Kudowie-Zdroju. 

Jechał bez odpoczynku…. ponad 35 godzin

Pojazdem, który należał do polskiego przewoźnika, przewożone były owoce i warzywa z Hiszpanii do Polski. W toku kontroli okazało się, że kierowca manipulował zapisami tachografu. Jak informuje GITD, tym sposobem tachograf nie podawał prawdziwego czasu jazdy, który wynosił ponad 35 godzin bez wymaganej przerwy. „Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, kierowca wykonując przewóz drogowy na terenie Unii Europejskiej, jest zobowiązany do odbioru 9 lub 11- godzinnego okresu odpoczynku w każdym 24-godzinnym okresie po upływie poprzedniego dziennego okresu odpoczynku lub tygodniowego okresu odpoczynku” – czytamy na stronie gitd.gov.pl.

Za stwierdzone naruszenia kierowca ukarany został mandatem karnym. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości do 10 tys. zł.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here