Strona główna Aktualności Dnia Jechał bez odpoczynku…. ponad 35 godzin! Czy to możliwe?!

Jechał bez odpoczynku…. ponad 35 godzin! Czy to możliwe?!

739
0
No Ratings Information Message

Jechał bez odpoczynku…. ponad 35 godzin! Mowa o kierowcy, który zatrzymany został do kontroli drogowej przez dolnośląskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Do kontroli doszło 3 marca 2018 r. na drodze krajowej nr 8 w pobliżu przejścia granicznego w Kudowie-Zdroju. 

Jechał bez odpoczynku…. ponad 35 godzin

Pojazdem, który należał do polskiego przewoźnika, przewożone były owoce i warzywa z Hiszpanii do Polski. W toku kontroli okazało się, że kierowca manipulował zapisami tachografu. Jak informuje GITD, tym sposobem tachograf nie podawał prawdziwego czasu jazdy, który wynosił ponad 35 godzin bez wymaganej przerwy. „Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, kierowca wykonując przewóz drogowy na terenie Unii Europejskiej, jest zobowiązany do odbioru 9 lub 11- godzinnego okresu odpoczynku w każdym 24-godzinnym okresie po upływie poprzedniego dziennego okresu odpoczynku lub tygodniowego okresu odpoczynku” – czytamy na stronie gitd.gov.pl.

Za stwierdzone naruszenia kierowca ukarany został mandatem karnym. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości do 10 tys. zł.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKREPTD – najpoważniejsze naruszenia (NN) – #21
Następny artykułAutobus z licznymi usterkami zatrzymany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj