Strona główna Aktualności Dnia Jedna kontrola i szereg nieprawidłowości. Sprawdź jakie kary czekają Cię za podobne...

Jedna kontrola i szereg nieprawidłowości. Sprawdź jakie kary czekają Cię za podobne naruszenia

1153
0
No Ratings Information Message

W niedzielę 3 września, w okresie obowiązywania zakazu ruchu dla ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, inspektorzy z WITD w Gorzowie Wielkopolskim, zatrzymali do kontroli dwa zespoły pojazdów. Pojazdy poruszały się autostradą A2.

Jednym z pojazdów przewożone były meble, a drugim opakowania szklane. Kierowcy wykonywali przewozy drogowe rzeczy z Polski do Niemiec na rzecz tego samego przewoźnika. Jak informuje GITD, żaden z kierowców nie okazał do kontroli wymaganego wypisu z licencji dotyczącej międzynarodowego zarobkowego przewozu drogowego rzeczy. Jeden z nich okazał wypis z licencji, który utracił swoją ważność 8 sierpnia 2017 r., a drugi kolorową kserokopię nieaktualnego wypisu z licencji. Za brak licencji każdy z kierowców otrzymał mandat w wysokości 500 zł. W toku kontroli okazało się, że obaj kierowcy naruszyli przepisy w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Za naruszenia tych przepisów każdy z kierowców został ukarany mandatem w wysokości 200 zł. Ponadto jeden z kierowców prowadził pojazd bez karty kierowcy, tym samym nie rejestrując za pomocą tachografu cyfrowego na karcie kierowcy wskazań urządzenia w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi. Za to naruszenie zapłaci mandat w wysokości 2000 zł.

– W związku ze stwierdzonymi podczas tych kontroli naruszeniami obowiązków lub warunków przewozu drogowego, wobec przewoźnika drogowego wszczęto dwa postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej – informuje GITD.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułTrudny poranek dla kierowców w Krakowie – ogromne korki i zablokowana A4
Następny artykułNowe zasady wjazdu dla obcokrajowców i nie tylko – sprawdź, w których krajach czekają Cię zmiany przepisów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj