Strona główna Aktualności Dnia Jest dofinansowanie na budowę tych tras

Jest dofinansowanie na budowę tych tras

628
0
No Ratings Information Message

Jest dofinansowanie na budowę tych tras. Mowa o S11 obwodnicy Szczecinka oraz odcinka drogi ekspresowej S17 węzeł Zakręt – węzeł Lubelska. Dofinansowanie unijne dla tych inwestycji to prawie 488 mln zł.

Jest dofinansowanie na budowę tych tras

Umowy na to dofinansowanie podpisali 18 lipca br., w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, Dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysław Gorgol i Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Gryga. „Realizacja inwestycji drogowych w ramach  rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych jest dla nas okazją do poprawy infrastruktury transportowej w Polsce. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych możemy wybudować więcej dróg i proces ten przyspieszyć” – powiedział cytowany na stronie www.gov.pl, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Elementy inwestycji

W ramach inwestycji „Budowa drogi ekspresowej S17 Warszawa – Garwolin, odc. w. Zakręt – w. Lubelska” ma powstać prawie 5-km odcinek drogi ekspresowej S17 na terenie województwa mazowieckiego. Dodatkowo przewiduje się powstanie dwóch węzłów drogowych Zakręt, który połączy DK nr 2 i drogę ekspresową S17 i węzeł Lubelska, łączącym drogi ekspresowe S17 i S2 z autostradą A2. Ponadto powstać ma odcinek drogi ekspresowej S2 o długości 1,5 km. Planowane zakończenie tego zadania to kwiecień 2021 r.
Z kolei obwodnica w Szczecinku ma wpłynąć na zmniejszenie natężenia ruchu w mieście, a co za tym idzie, poprawienie jakości powietrza i zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Obwodnica ma mieć długość prawie 12 k, a przebiegać ma wzdłuż istniejącej linii kolejowej Koszalin – Szczecinek. Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, w ramach inwestycji powstaną:
•             „dwa węzły drogowe: Szczecinek Śródmieście i Szczecinek Wschód,
•             skrzyżowania jednopoziomowe,
•             wiadukty, mosty, estakady,
•             elementy służące ochronie środowiska, takie jak przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne, urządzenia podczyszczające wody opadowe,
•             urządzenia wzmacniające bezpieczeństwo ruchu – oznakowanie, bariery ochronne, wygrodzenia”.

Zakończenie realizacji tego zadania przewidziane jest na kwiecień 2019 r.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNowe prawo przeciw nadużyciom koncernów przy budowie dróg i autostrad
Następny artykułUtrudnienia na terminalu w Koroszczynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj