Strona główna Aktualności Dnia Jest umowa na budowę pierwszego odcinka A1

Jest umowa na budowę pierwszego odcinka A1

835
0
SONY DSC
No Ratings Information Message

Jest umowa na budowę pierwszego odcinka A1. Mowa o prawie 17 km odcinku trasy od granic z województwem łódzkim do powstającej obwodnicy Częstochowy. Realizacją odcinka zajmie się firma Polaqua.

Jest umowa na budowę pierwszego odcinka A1

„To ostatni fragment A1 na terenie woj. śląskiego i jednocześnie pierwsze z pięciu zadań na jakie podzielono realizację budowy autostrady A1 Tuszyn – Częstochowa. Do końca sierpnia planujemy podpisać umowy na trzy kolejne odcinki a we wrześniu na ostatni fragment” – informuje GDDKiA w Katowicach. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa 2022 r. W ramach zadania ma powstać dwujezdniowa autostrada z trzema pasami ruchu i pasami awaryjnymi, o nawierzchni z betonu cementowego. Ponadto ma powstać „węzeł Mykanów (dawniej Kościelec), 16 obiektów inżynierskich (most, cztery wiadukty w ciągu autostrady, cztery wiadukty nad autostradą, trzy duże przejścia dla zwierząt i cztery przejazdy gospodarcze), urządzenia ochrony środowiska, oświetlenie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Przebudowie lub budowie od nowa mają ulec także sąsiadujące drogi oraz infrastruktura pieszo-rowerowa.

A1 jako główny szlak komunikacyjny

Autostrada A1 to główny szlak komunikacyjny, który łączy Trójmiasto z czeską w Gorzyczkach, a pośrednio także z Toruniem, Łodzią i Katowicami. Autostrada ma przyczynić się do rozwoju rodzimej gospodarki poprzez ułatwienie dostępu do polskich portów przedsiębiorcom z Czech, Słowacji czy Węgier. Autostrada A1 jest częścią składową Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) oraz priorytetowego projektu „Autostrada Gdańsk – Brno/Bratysława – Wiedeń”.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKamerki w samochodach a RODO – czy możemy dalej z nich korzystać?
Następny artykułW tym kraju trwają wzmożone kontrole busów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj