Strona główna Aktualności Dnia Kiedy najwięcej patroli policyjnych?

Kiedy najwięcej patroli policyjnych?

789
UDOSTĘPNIJ

Kontrola policjiNie lubimy poniedziałków i czekamy na weekend? W przypadku kierowców ta zasada niekoniecznie musi się sprawdzać! Z najnowszych danych zebranych przez serwis Korkowo.pl wynika, że kontrole policji zmieniają intensywność w ciągu tygodnia. Kiedy są najczęściej możemy się ich spodziewać?

Intensywność ruchu na poszczególnych drogach zmienia się nie tylko w ciągu dnia, ale także na przestrzeni tygodnia. Tak samo jest z patrolami Policji. Na podstawie danych dostarczonych przez użytkowników systemu Yanosik można wyznaczyć tu pewne prawidłowości. Jak się okazało suszarki statystycznie najłatwiej spotkać w soboty – na ten dzień przypada w sumie 18% wszystkich patroli. Mocno „suszą” także we wtorki oraz piątki (po 17%). Wygląda na to, że szczególnie intensywne kontrole przypadają raczej na koniec tygodnia. Nic w tym dziwnego: to czas imprez, wypadów za miasto i niestety także wielu wypadków. Według danych Policji (2012r) do stosunkowo największej liczby wypadków dochodzi właśnie w piątki (prawie 17% wszystkich zdarzeń tego typu).

 W poniedziałki, niedziele i czwartki przypada po ok. 13% wszystkich kontroli drogowych. Teoretycznie najmniejsza szansa na spotkanie z suszarkąwypada w środy. Na półmetek tygodnia przypada średnio niecałe 9% wszystkich patroli. 

 

Źródło: korkowo.pl

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ