Strona główna Aktualności Dnia Kolejne odcinki S7 oddane do ruchu-szybciej z Warszawy do Gdańska

Kolejne odcinki S7 oddane do ruchu-szybciej z Warszawy do Gdańska

129

Kolejne odcinki S7 oddane do ruchu-szybciej z Warszawy do Gdańska. Mowa o kolejnych dwóch odcinkach drogi ekspresowej S7 na granicy województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, które 31 października 2018 r. oddała do ruchu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Kolejne odcinki S7 oddane do ruchu-szybciej z Warszawy do Gdańska

Odcinek o długości 40 km skróci czas przejazdu i ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa ruchu. „Budowę 40-kilometrowego fragmentu S7 podzielono na dwa odcinki realizacyjne: od Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego (wykonawcą był Metrostav) i z Nowego Dworu Gdańskiego do Elbląga (wykonawcą był Budimex). Prace ruszyły w październiku 2015 r. Nowa droga ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Włączenie do ruchu umożliwiają cztery węzły: Cedry Małe, Dworek, Żuławy Wschód i Elbląg Zachód. W ramach prowadzonych prac wyremontowano również nawierzchnię dwujezdniowego fragmentu „starej” DK7 w okolicy węzła Nowy Dwór Gdański. Zbudowano także nowe mosty: na Wiśle w Kiezmarku (prawie 930 m długości) oraz na Nogacie (blisko 600 m). Dotychczasowy most przez Wisłę będzie wykorzystywany do obsługi ruchu lokalnego” – informuje Ministerstwo Infrastruktury.

Zalety

Nowy odcinek S7 połączył istniejące fragmenty trasy: południową obwodnicę Gdańska i obwodnicę Elbląga. Ma umożliwić szybki, bezpieczny oraz komfortowy przejazd z Gdańska w kierunku Elbląga i dalej do Warszawy.

 

 Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here