Strona główna Aktualności Dnia Kolejny remont zakopianki

Kolejny remont zakopianki

795
No Ratings Information Message

Już dziś rozpocznie się naprawa uszkodzonego wiaduktu w Głogoczowie pod Krakowem. Spowoduje to utrudnienia w ruchu na tym odcinku, które potrwają przez trzy miesiące.

Rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Magdalena Chacaga poinformowała, że pod wiaduktem zamknięta będzie prawa jezdnia „zakopianki” (kierunek do Zakopanego). Ruch będzie się odbywał górą po łącznicach węzła.

Kierowcy jadący od strony Bielska-Białej do Krakowa będą korzystać z objazdu: łącznicą Bielsko Biała-Zakopane, a następnie przełączką na jezdnię Zakopane-Kraków. Na tych odcinkach będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Drogowcy zapowiadają, że część utrudnień zniknie przed Bożym Narodzeniem, a pozostałe za trzy miesiące.

Niedawno wyremontowany wiadukt nad „zakopianką” musi być naprawiany, bo uszkodziła go ciężarówka przewożąca koparkę, która zaklinowała się pod obiektem. Koszty naprawy oszacowane na 500 tys. zł zostaną pokryte z ubezpieczenia kierowcy samochodu ciężarowego.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko