Strona główna Aktualności Dnia Koniec z roamingiem na terenie UE. Sprawdź, od kiedy zniesienie opłat

Koniec z roamingiem na terenie UE. Sprawdź, od kiedy zniesienie opłat

649

Zgodnie z decyzją Parlamentu Europejskiego, od 15 czerwca 2017 roku zniesione zostają opłaty detaliczne za roaming na terenie Unii Europejskiej.

praca w transporcie

Oznacza to, użytkownicy telefonów komórkowych na terenie Unii Europejskiej za połączenia, sms-y i inne usługi nie zapłacą więcej niż w swoim kraju. Zawarte porozumienie o hurtowych limitach cen określa wysokość opłat dla operatorów za wykorzystanie ich sieci do przeprowadzania transgranicznych połączeń „roamingowych”. Odnosi się także do obniżenia limitów transferowych.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

1 KOMENTARZ

  1. Od 15 czerwca maksymalna stawka hurtowa opłaty za rozmowę telefoniczną w roamingu spadnie z 0,05 euro za minutę do 0,032 euro. Stawki za SMS zostaną obniżone z 0,02 euro do 0,01 euro. Z kolei za 1 GB transferu danych zapłaci się 7,75 euro, a nie jak dotychczas około 50 euro. Co prawda porozumienie na temat roamingu w UE 2017 zawarte przez negocjatorów, musi być formalnie przyjęte przez Parlament Europejski oraz rządy krajów członkowskich Unii Europejskiej, to jest to jednak tylko formalność. W efekcie już od połowy czerwca wysyłając sms-y zza granicy ,prowadząc rozmowy przez telefon komórkowy lub wysyłając zdjęcia przez Facebooka, nie będziemy musieli się ograniczać do np. smsów z tekstem bez spacji 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here