Strona główna Aktualności Dnia Kontrole autobusów na Mazowszu

Kontrole autobusów na Mazowszu

128

Kontrole autobusów na Mazowszu przeprowadzili 1 marca, mazowieccy inspektorzy. Pod lupą funkcjonariuszy znalazło się prawie 100 pojazdów komunikacji miejskiej, podmiejskiej oraz przewożące uczniów i osoby niepełnosprawne na terenie całego Mazowsza.

Kontrole autobusów na Mazowszu

Inspektorzy  sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców i stan techniczny autobusów. Jak informuje GITD, „zatrzymano trzy dowody rejestracyjne pojazdów z powodu ujawnionych usterek stanu technicznego. W jednym ze stołecznych autobusów miejskich inspektorzy stwierdzili znaczny wyciek płynów eksploatacyjnych z silnika. Kolejny niesprawny autobus miejski skontrolowano w Radomiu. W pojeździe tym stwierdzono awarię tzw. samopowrotów drzwi, która zagrażała bezpieczeństwu pasażerów. Dowód rejestracyjny autobusu podmiejskiego zatrzymali z powodu usterki oświetlenia także inspektorzy kontrolujący pojazdy w Siedlcach”.

W toku kontroli wszczęto dwa postępowania administracyjne wobec przewoźników. Osobie zarządzającej transportem w jednej z firm transportowych grozi kara pieniężna.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here