Strona główna Aktualności Dnia Kontrole autobusów w tych miastach

Kontrole autobusów w tych miastach

110

Kontrole autobusów w tych miastach. Mowa o wzmożonych działaniach kujawsko – pomorskich inspektorów transportu drogowego, które przeprowadzili na terenie Bydgoszczy, Torunia i Włocławka. 

Kontrole autobusów w tych miastach

Kontrole trwały dwa dni i ukierunkowane były na autobusy komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej. Pod lupą funkcjonariuszy znalazły się: stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz zadymienie spalin. W toku kontroli sprawdzono 83 autobusy, które skierowane zostały przez inspektorów do Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów. Tam sprawdzono ich stan najważniejszych układów: hamulcowego, kierowniczego, jezdnego, zawieszenia i oświetlenia.

„W 5 pojazdach  stwierdzono m.in.:  nadmierną korozję elementów kratownicy, usterki układów hamulcowych i zawieszenia oraz wycieki paliwa zagrażające powstaniem pożaru. Pojazdy zostały natychmiast wycofane z ruchu drogowego, a wobec przewoźnika i osoby zarządzającej operacjami transportowymi w firmie wszczęto postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych za dopuszczenie do wykonywania przewozu drogowego pojazdem posiadającym niebezpieczną usterkę techniczną, która  mogła stanowić zagrożenie dla pasażerów” – informuje GITD. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here