Strona główna Aktualności Dnia Kontrole drogowe także za pomocą dronów

Kontrole drogowe także za pomocą dronów

559

3000 kierowców straciło już prawo jazdy w ramach akcji „Zero tolerancji”, którą od niespełna miesiąca prowadzi włoska policja. Zaostrzone kontrole kierowców trwają także we Francji. Żandarmeria używa do tego celu dronów.

Funkcjonariusze we Włoszech odebrali już uprawnienia kierowcom do prowadzenia pojazdu za wykroczenia takie, jak m.in.: przekroczenie prędkości, używanie telefonu, komputera za kierownicą, a także za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. We Włoszech przy trzecim wykroczeniu polegającym na przekroczeniu prędkości o 40-60 km/h kierowca traci prawo jazdy na stałe i nie ma możliwości ponownego podejścia do egzaminu celem zdobycia uprawnień.

Francja również w ostatnim czasie prowadzi zaostrzone kontrole drogowe. Nie tylko przy pomocy dronów, ale także korzystając z nagrań udostępnionych przez środki transportu publicznego. Materiały są później udostępniane na portalach społecznościowych celem zwrócenia uwagi kierowcom na potrzebę zwiększenia ostrożności podczas jazdy oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here