Strona główna Aktualności Dnia Kontrole ITD na Ukrainie

Kontrole ITD na Ukrainie

347

Kontrole ITD na Ukrainie odbyły się w dniach od 15 do 20 kwietnia 2018 r. Wzięli w nich udział inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego z: Białegostoku, Lublina, Bydgoszczy, Radomia oraz Rzeszowa.

Kontrole ITD na Ukrainie

Jak informuje WITD w Białymstoku, funkcjonariusze dzielili się swoim długoletnim doświadczeniem w zakresie kontroli transportu drogowego z przedstawicielami UkrTransBezpeki, czyli służbą odpowiedzialną za kontrolę transportu drogowego na terenie Ukrainy. Inicjatorem akcji był Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Celem wspólnych kontroli było wykrywanie manipulacji w tachografach, kontrola dopuszczalnych parametrów pojazdów, a także analiza czasu pracy oraz kontrola przewozu towarów niebezpiecznych. Wspólne kontrole były okazją do wymiany doświadczenia.

„Polscy inspektorzy przedstawili model i zakres prowadzenia działań kontrolnych, w tym kwestie związane z przewozem osób i rzeczy oraz kontroli parametrów technicznych pojazdów.
Przedstawicielom UkrTransBezpeki przybliżono zagadnienie zaplecza technicznego używanego przez inspektorów transportu drogowego podczas wykonywania czynności kontrolnych” – czytamy na stronie bialystok.witd.gov.pl.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here