Strona główna Aktualności Dnia Kontrole na A2

Kontrole na A2

184

Kontrole na A2 doprowadziły do zatrzymania ciągnika samochodowego z naczepą kierowanego przez obywatela białoruskiego. Kierowca zatrzymany został na autostradzie A2 za punktem poboru opłat w Gołuskach. Jak się okazało, wykonywał on przewóz w imieniu polskiego przedsiębiorcy wykorzystując magnes. 

Kontrole na A2

W toku kontroli inspektorzy z WITD w Poznaniu szczegółowo sprawdzili zainstalowany w pojeździe tachograf wraz z impulsatorem skrzyni biegów. Kontrola wykazała używanie niedozwolonego urządzenia dodatkowego, czyli magnesu podłączonego do impulsatora skrzyni biegów. Magnes przyłożony do impulsatora powoduje zakłócenie jego pracy w taki sposób, że zapisuje na karcie kierowcy oraz na urządzeniu rejestrującym aktywność kierowcy jako przerwę lub odpoczynek, zamiast rejestrowania aktywności kierowcy w postaci prowadzenia pojazdu. Wśród innych naruszeń funkcjonariusze wykryli: naruszenie obowiązku sczytywania danych z karty kierowcy – za każdego kierowcę, naruszenie obowiązku sczytywania danych urządzenia rejestrującego – za każdy pojazd. Jak informuje WITD w Poznaniu, wobec polskiego przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Nietrzeźwy kierowca

Na autostradzie A2 przy Punkcie Poboru Opłat Gołuski w kierunku na Warszawę zatrzymany został także nietrzeźwy kierowca ciężarówki. 53-letni obywatel Litwy prowadził pojazd ciężarowy Volvo z naczepą. Funkcjonariusze z WITD w Poznaniu przeprowadzili badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Analizator wydechu Drager pokazał wynik pozytywny: 0,35 mg/L. Mężczyzna przekazany został w ręce Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, która przeprowadziła dalsze czynności.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here