Strona główna Aktualności Dnia Kontrole na tej autostradzie

Kontrole na tej autostradzie

256

Kontrole na tej autostradzie. Mowa o autostradzie A2, gdzie inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego podczas akcji na lubuskim odcinku A2 skontrolowali prawie 40 pojazdów.

Kontrole na tej autostradzie

Celem przeprowadzonej 6 maja akcji było wykrywanie niedozwolonych manipulacji przy tachografie. „Jeden z prowadzących ciężarówkę na A2 używał niedozwolonego wyłącznika tachografu. Inny kierowca skontrolowany przez lubuską ITD posługiwał się z kolei magnesem, który zakłócał pracę tachografu. Trzech prowadzących jechało natomiast na cudzych kartach kierowcy, ukrywając tym samym rzeczywisty czas swojej pracy. Za łamanie przepisów kierowcy zostali ukarani mandatami na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Przewoźnicy także mogą spodziewać się kar w związku z wszczętymi postępowaniami administracyjnymi” – informuje GITD.

Podczas akcji funkcjonariusze wykryli nie tylko manipulacje związane z normami czasu pracy. W toku kontroli zatrzymali również nietrzeźwego kierowcę. „Badanie trzeźwości wykazało u niego 0,62 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, tj. ok. 1,3 promila. Pijanego kierowcę przekazano policji” – czytamy na stronie www.gitd.gov.pl.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here