Strona główna Aktualności Dnia Kontrole przewoźników zagranicznych na A2

Kontrole przewoźników zagranicznych na A2

189
UDOSTĘPNIJ

W dniach 23-24 listopada 2016 roku inspektorzy Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego w Łodzi i Poznaniu prowadzili działania ukierunkowane na pojazdy przewoźników zagranicznych, poruszające się po autostradzie A2. 

7 ze skontrolowanych pojazdów przewoziło materiały niebezpieczne, 4 transportowały zwierzęta, a jeden odpady. W wyniku działań inspektorów wszczęto 12 postępowań administracyjnych, na kwotę łącznie 25 900 złotych oraz zatrzymano dowód rejestracyjny jednego pojazdu ze względu na jego zły stan techniczny.

W wyniku działań inspektorów z Konina zatrzymany został pojazd należący do ukraińskiego przewoźnika, który wykonywał międzynarodowy transport rzeczy z Ukrainy do Hiszpanii. Podczas kontroli kierowca okazał inspektorom nieprawidłowo wypełnione zezwolenie wymagane przy przewozie międzynarodowym przed wjazdem na terytorium RP. Próba wprowadzenia w błąd polskich służb kontrolnych nie powiodła się, co spowodowało wszczęcie postępowania administracyjnego oraz nałożenie kaucji w wysokości 10.000 zł.

Działania kontrolne będą kontynuowane.

 

Źródło: etransport.pl

AUDYTYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here