Strona główna Aktualności Dnia Kontrole trzeźwości na A2

Kontrole trzeźwości na A2

653
0
No Ratings Information Message

Kontrole trzeźwości na A2, a konkretnie na lubuskim odcinku tej autostrady, prowadzili lubuscy policjanci. Kontrole przeprowadzane były przez cały poranek, 17 lipca. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tego typy kontrole organizowane są cyklicznie. 

Kontrole trzeźwości na A2

Jak informuje Policja Lubuska, „cykliczne działania pn. „Trzeźwość – A2” ukierunkowane są na kontrolę i sprawdzenie stanu psychofizycznego kierowców, szczególnie tych kierujących kilkunastonowymi ciężarówkami, których nie brakuje na drogach szybkiego ruchu i autostradach. Weryfikacja trzeźwości – zatrzymanie pojazdu i sprawdzenie stanu trzeźwości jego kierowcy na drogach szybkiego ruchu jest utrudnione. Dlatego policjanci korzystają z posterunków kontrolnych przy autostradowych bramkach, aby sprawdzić trzeźwość podróżujących”. Wielu kierowców nie wie, że także na autostradzie mogą zostać poddani badaniu trzeźwości. Często zatem wsiadają za kierownicę o spożyciu alkoholu. We wtorek, 17 lipca funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się autostradą A2 oraz drogą K-92 – alternatywnym szlakiem biegnącym wzdłuż autostrady. Kontrole trzeźwości prowadzili również policjanci województwa wielkopolskiego i łódzkiego, przez które także przebiega autostrada A2.

Kary

Lubuska Policja przypomina, że kierowcy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, grożą nawet dwa lata pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od trzech do piętnastu lat. Pod lupą funkcjonariuszy znalazł się dodatkowo „stan techniczny pojazdów, uprawnienia do kierowania, czas pracy kierowców oraz potrzebne zezwolenia przewozowe”. W toku kontroli policjanci przebadali blisko 3 tys. kierowców. Czterech z kontrolowanych kierowców było w stanie nietrzeźwym (3 w stanie nietrzeźwości oraz 1 w stanie po użyciu alkoholu). Stracili oni prawo jazdy, a za swoje zachowanie staną także przed sądem.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułSprawdź, gdzie czekają Cię ograniczenia w ruchu ciężarowym
Następny artykułRewolucyjne zmiany dotyczące zasad zapłaty za budowę dróg i autostrad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj