Strona główna Aktualności Dnia Kosztowna kontrola – 26 mandatów na 18 tys. zł

Kosztowna kontrola – 26 mandatów na 18 tys. zł

748
0
No Ratings Information Message

Kosztowna kontrola – 26 mandatów na 18 tys. zł. Kierowca z takim rezultatem został zatrzymany przez inspektorów ITD z Gorzowa Wielkopolskiego na autostradzie A2.

Kosztowna kontrola – 26 mandatów na 18 tys. zł

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której kierowca, jak wcześniej zaobserwowali, manipulował coś pod pojazdem. Kierowca podróżował z innym mężczyzną, który jego zdaniem był „turystą”. Jak się okazało był on jednak pracownikiem, którego zatrzymany kierowca miał przeszkolić. „Kierowca wpadł na pomysł, że będą prowadzili pojazd na zmianę, ale nie jako załoga dwuosobowa, lecz jako „sztafeta” załóg jednoosobowych. Podczas gdy jeden z nich prowadził pojazd, drugi w tym czasie „odpoczywał” jadąc jako pasażer bez włożonej karty kierowcy do tachografu” – wyjaśnia GITD. Kontrola wykazała, że kierowca manipulował tachografem. W tym celu używał magnesu. To nie jedyne naruszenie jakie odnotowano na koncie zatrzymanych kierowców. W toku kontroli okazało się, że kierowcy wielokrotnie naruszyli przepisy czasu pracy. Skracali czas odpoczynku dziennego oraz przekraczali czas jazdy dziennej.

Kary

„Ilość stwierdzonych naruszeń i wysokość kary była zaskoczeniem nawet dla inspektora z kilkunastoletnim stażem pracy. Wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Na obu kierowców nałożono aż 26 mandatów karnych na łączną kwotę ponad 18 000 złotych” – informuje GDDKiA.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPierwszy etap remontu A4 zakończony
Następny artykułZmiana organizacji ruchu na węźle Bielany Wrocławskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj