Strona główna Aktualności Dnia Kraków: Międzynarodowa Wymiana Inspektorów

Kraków: Międzynarodowa Wymiana Inspektorów

1006
0
No Ratings Information Message

W dniach 4-9 września 2016 r. w Krakowie odbyła się organizowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego Międzynarodowa Wymiana Inspektorów pod auspicjami Euro Contrôle Route (ECR). 

Wymiana najlepszych praktyk i doświadczeń kontrolnych została rozpoczęta międzynarodową konferencją, której motywem przewodnim było zagadnienie ważenia pojazdów w ruchu w kontekście planowanego wprowadzenia systemu pomiaru mas i nacisków w Polsce.

O zasadach działania ECR opowiedziała przedstawicielka Euro Contrôle Route Ann De Vries, natomiast Bernardo Martinez z Komisji Europejskiej przedstawił unijną legislację w kontekście realizacji przewozów drogowych oraz zasygnalizował ewentualne kierunki zmian w przepisach. Zwrócono szczególną uwagę na kwestię stosowania tachografów w transporcie drogowym. Pozostali uczestnicy wymiany – przedstawiciele 13 państw – opowiedzieli o zasadach działania służb kontrolnych, które reprezentują.

Wymiana miała wymiar praktyczny, poświęcony kontrolom drogowym ze szczególnym ukierunkowaniem na ważenie pojazdów w ruchu oraz weryfikację ich stanu technicznego przy użyciu mobilnej linii diagnostycznej z Wrocławia.

Przedstawiciele WITD w Krakowie oraz GITD wygłosili prezentacje na temat najnowszych metod wykrywania manipulacji w tachografach. Uczestnicy wymiany wzięli udział w nocnych kontrolach drogowych na terenie województwa małopolskiego, podczas których zwrócono uwagę na kwestie omówione w trakcie porannych prezentacji.

Ostatniego dnia wymiany przedstawiciele służb kontrolnych zapoznali się z zasadami nakładania kar za określone naruszenia przepisów transportowych obowiązujących w określonych państwach członkowskich Unii Europejskiej, a także w krajach spoza UE.

 

Źródło: gitd.gov.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPłock: rusza budowa obwodnicy
Następny artykułOd 1 października rozszerzenie systemu viaTOLL