Strona główna Aktualności Dnia Listopadowe zakazy ruchu

Listopadowe zakazy ruchu

504
UDOSTĘPNIJ

Przypominamy, że w związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Niepodległości kierowcy muszą liczyć się z zakazami poruszania się po drogach pojazdami ciężarowymi o masie przekraczającej 12 ton.

We wtorek 1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych, w związku z czym ograniczenia w ruchu obowiązują w godzinach 8.00-22.00. Jednak zgodnie z polskimi przepisami zakaz jazdy dla samochodów ciężarowych zaczyna się już w przeddzień święta, czyli w tym przypadku w poniedziałek 31 października i obowiązuje w godzinach 18.00-22.00.

Kolejne ograniczenia czekają kierowców w związku ze Świętem Niepodległości. I tu również zakaz obowiązywać będzie w godzinach 18.00-22.00 w przeddzień święta – czyli w czwartek 10 listopada oraz w dniu świątecznym – w piątek 11 listopada w godzinach 8.00-22.00.

Od powyższych ograniczeń istnieje szereg odstępstw. Ich lista znajduje się tu.

Jako, że w czasie Wszystkich Świętych na naszym forum rokrocznie powstają nowe wątki dotyczące zakazów w Niemczech, a nasza skrzynka mailowa zasypywana jest pytaniami o to czy zakaz obowiązuje na całej sieci dróg, informujemy że 31 października obchodzony jest w tym kraju Dzień Reformacji i ograniczenia jazdy dla ciężarówek dotyczą tylko landów:

– Brandenburgia, 

– Meklemburgia-Pomorze Przednie,
– Saksonia,

– Saksonia-Anhalt i Turyngia. 


Natomiast w Dniu Wszystkich Świętych 1 listopada zakazy obowiązują w landach:
– Baden-Wirtembergia, 

– Bawaria, 

– Nadrenia Północna-Westfalia, 

– Nadrenia-Palatynat i Saar. 


Szczegóły zezwoleń znajdziesz tutaj. Mapa landów dostępna jest w naszym serwisie Trafficban

Jednocześnie przypominamy, że Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest również w innych państwach europejskich, więc przynajmniej w części z nich w najbliższych dniach będą obowiązywały dodatkowe ograniczenia dla transportu ciężkiego. Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę www.traficban.com


Źródło: etransport.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy